Hirdetmények
.
Eü. tájékoztatók
Óvoda hirdetmények
Bölcsőde hirdetmények
Térítési díj (étkezés) tájékoztató és időpont
Térítési díjak tájékoztató

Tájékoztató
TÉRÍTÉSI DÍJAKRÓL

Tájékoztatom a Tisztelt lakosságot, hogy Sárbogárd Város Önkormányzat Képviselő-testülete a gyermekét-keztetés intézményi térítési díjait az alábbiak szerint állapította meg:

TÉRÍTÉSI DÍJAK >>¶

A térítési díjakat az 1. és 2. sz. mellékletek tartalmazzák.
 
Áramszünet tájékoztató
 

2024. június 25-én
8.00-14.00 óráig
áramszünet lesz.
 Érintett utcák, szakaszok:

Külterület Sallai major

Videoton teljes területe

2024. június 27-én
8.30-15.30 óráig
áramszünet lesz.
 Érintett utcák, szakaszok:
Sárbogárd külterülti pincék
Abai úti pincék
 
 
MÁV
Esélyegyenlőségi program
Sárbogárd_video
  
 

 

 

 

 

Összefoglaló
2019.09.08. 19:58

Amikor 2010-ben kezdtünk, a legnagyobb probléma a munkanélküliség visszaszorítása volt. 2014-ben már látszott, hogy kezd átfordulni, gyakorlatilag inkább munkaerőhiánnyal küzdünk minden téren, ennek megfelelően átalakult a közfoglalkoztatás is. Kisebb lett a létszám, kevésbé tudunk nagy produkciókat végrehajtani. Látni kell, hogy most már az önhibájukon kívül hátrányos helyzetűek mellett túlnyomórészt azok maradtak a közfoglalkoztatásban, akik nehezebben foglalkoztathatók. Ez volt a legnagyobb változás, amire fel kell készülni a gazdaságnak és a településeknek is. Aminek örülök, hogy azért is csökkent a munkanélküliek száma, mert az idetelepült üzemek is szívtak fel munkavállalót. Az is tény, hogy a legtöbb multiktól hozta haza a munkavállalóit. Én annak is örülök, amit mindenképpen a javunkra kell írni, hogy a gazdasági környezet is olyan Sárbogárdon, ami a kisebb befektetőknek vonzóvá tette, hogy ide jöjjenek. Az Alisca korábban jött, de ebben a ciklusban hajtotta végre a legnagyobb fejlesztéseit. Létszámban is fel vannak fejlődve. A Magyar Met-esek is így jöttek. Ott is 1-2 személy, aki munkanélküli volt, a többit úgy hozták haza. A Jüllich Technology is szintén 30 fölötti munkavállalóval megy. Utolérhető szerintem 120-150 munkahely, ami így keletkezett. Azt gondolom fontos, hogy mindegyik cég idetelepülésében közreműködtünk. Szeretnénk ezt továbbvinni, erre fűztük fel a pályázatainkat, amiknél én azt gondoltam, hogy előbbre leszünk a ciklus végén, de nem vagyunk előrébb. Az ipari park pályázatnál talán most tudjuk a közbeszerzést kiírni. Sokáig tartott, mire a közműkiváltásokkal és egyéb buktatókkal sikerült megbirkózni. Már látszik, hogy a leendő bérlők megkezdték a beruházásokat. Földmunkák, építési munkálatok is megkezdődtek. A napelem parkok már látszanak, egy részük már üzemel. Egyidejűleg meg akarjuk csinálni az inkubátorházat. Ott a közbeszerzés első köre befejeződött, az látszik, hogy négyéves költségvetéssel nehéz beruházásba vágni. Most azon dolgozunk, hogy kiegészítő forrást lehessen igényelni 15%-nyi nagyságrendben, erre a döntés a testületi ülésen meg is született. Remélem, rövid időn belül megkapjuk és akkor nekiállunk a megvalósításnak, mert az inkubátorházba is lennének szép számmal betelepülő vállalkozások. Próbálunk azokra a pályázatokra koncentrálni, amik előre visznek.
A kisebb beruházásokat folyamatosan csináljuk, a miklósi óvoda tetejét befejeztük, a miklósi orvosi rendelő első üteme is kész van, a második ütem közbeszerzésére is eredményt hirdettünk, várhatóan hamar kész lesz, mivel az előkészületi dolgok jól állnak. A művelődési házban is zajlik a beruházás, ott a székeket várjuk. Örülök neki, hogy az Intézményfenntartó kicserélte a Kossuth iskola tetejét, most a miklósi iskoláét cserélik, de folyamatban van a Mészöly iskola felújítása is. Közben csináljuk a saját beruházásainkat is. Elkészült a bölcsőde belső bővítése, felújítása, a Zengő óvodában a csoportszám bővítés, most zajlik a miklósi óvodában is egy bővítés. A közétkeztetési szerződésben foglalt felújítások is folyamatban vannak. A közintézményeket a KEOP beruházások révén sikerült „becsomagolni”, új nyílászárókkal ellátni, a fűtésrendszerüket felújítani.
Sajnálom, hogy nem férünk bele azokba a pályázatokba, amik révén utakat és egyéb infrastruktúrákat lehetne felújítani. Saját erőből legutóbb a pusztaegresi Kossuth utca burkolatszélesítése valósult meg. Ott készítjük elő az orvosi rendelő, a szolgálati lakás, művelődési ház felújítását, szociális lakás kialakítását. A szociális gondozó kb. két éve segíti az ott élőket a pályázat révén.
Mi az, amire a felsoroltak közül a legbüszkébb?
Nagyon nehezen tudnék erre válaszolni, számomra mindegyik kedves, de ha ki kéne emelni, a miklósi orvosi rendelő, a városháza megújítása és a bölcsődében végrehajtott felújítás, átalakítás, amit az épület külső rendbetételével szeretnénk folytatni.
Van-e olyan, amit szeretne kitörölni még az emlékeiből is?
Van. Nekem a legkomolyabb csalódás az volt, amikor a kerékpárutas pályázatot vissza kellett adni ahhoz, hogy újra tudjunk igényleni nagyobb forrást, mert ezt technikailag másként nem lehet megoldani. Mára úgy tűnik, sínen van az ügy, de hogy nincs kész és vissza kellett adni, ezt szeretném elfelejteni. Ugyanilyen az is, hogy a 63-as főúton a burkolat felújítása nem készült el a Magyar Állam beruházásában. Ahhoz nyilván annyi közünk van, hogy országgyűlési képviselő úrral többször kértük a megvalósítást.
Hogyan ítéli meg a testületen belüli emberi kapcsolatokat?
A 2010-es induláshoz visszakanyarodva sokat javultunk. Akkor sem volt kibékíthetetlen ellentét a testületen belül. A kapcsolatok sokat fejlődtek, jól tudunk együttműködni. A szavazati arányok is azt mutatják, hogy nagyjából mindent meg lehet beszélni nincsenek sehová nem vezető viták.
Hogy ítéli meg: a képviselők munkájában inkább a pártosság, vagy a város érdekeinek képviselete dominált?
Túlnyomórészt a város érdekeinek szem előtt tartása működött. Szinte mindenben együtt szoktunk szavazni, jól mutatja, hogy ellenzéki oldalról is a négy képviselőből kettő szinte az összes költségvetést megszavazta. Ilyen szempontból ez szokott a vízválasztó lenni.
Hogyan ítéli meg a képviselők és a választók kapcsolatát?
Hullámzónak látom, van olyan képviselő, akit heti szinten bombáznak a választók bejelentéseikkel. Ebben a legjobban Tóth Béla jár az élen, a másik oldalról Juhász János is rendszeresen hoz ilyen dolgokat. Az Erős Feri is rendszeren. Alpolgármester úr annyiban van előrébb, hogy ő meg is próbálja megoldani, illetve Érsek Enikő kívülről nem látványosan, nem a testületi ülés plénumát választva. Úgy gondolom, a képviselők együtt élnek a választókkal, de például a lakossági fórumok iránt nem volt nagy az érdeklődés, ezen a téren javulni kell. Saját helyzetemben azt látom, hogy nem nagyon csökken a szerdai forgalom. A közösségi médiában is sokan keresnek meg közvetlenül.
Mit tanácsol a választások után felálló új testületnek, mire ügyeljenek?
A költségvetés egyensúlyára kell különösen figyelni. Nem vihetik el a napi problémák a testületet a kijelölt gazdálkodási irányvonaltól. Tudomásul kell venni, hogy az elnyert pályázatoknál sem minden rózsaszín. Nagyon komolyan meg kell becsülni a hivatalban dolgozó szakembereket és szorosan együtt kell működni velük, meg nyilván a jegyzővel is.
Mennyire voltak partnerek a hivatali dolgozók a célok megvalósításában?
Teljes mértékben partnerek voltak, Azt gondolom, az együttműködés kifejezetten jó. Az új osztályvezetők kiválasztása 100%-ban szakmai alapon történt. A megváltozott struktúra miatt szinte mindenkinek legalább 1,5 munkaköre van, de szerintem van, akinek 3 is!
Sportcsarnok. Mennyire látja az esélyét a sportcsarnok megépülésének?
Jobb esélyét látom, mint valaha. Több vonalon indult a történet, országgyűlési képviselő úr minden vonalon ott volt mellettünk. Van tervünk, építési engedélyünk, helyszínünk, de még pénzünk is. Egyszer nyertünk 150 millió forintot, amit kérelmeztünk, hogy alap infrastruktúrára költhető legyen. A kormány előtt van egy anyag, amit a képviselő úrral közösen készítettünk. Én bízom benne, hogy minél előbb megjön a döntés. Azt látni kell, hogy saját bevételeink nem teszik lehetővé egy ilyen nagyságrendű beruházás megvalósítását. A csarnok helyét az uszoda mellett képzeljük el, mellette a leendő nagy műfüves pályával, melyre az egyesület TAO-s pályázaton a forrást elnyerte. Nem titkolom, a móri Wekerle Szabadidő Központ mintájára képzeljük el az egészet.
Hogyan ítéli meg a Sárbogárdon működő civil szervezetek tevékenységét? Milyen a velük való együttműködés?
Az biztos, hogy jó, amit csinálnak. A CLLD pályázat kapcsán látszott, hogy vannak működő civil szervezetek, de nem sok. Hozhatnám példának a Sárbogárdi Múzeum Egyesületet, a HBE Sárbogárdot, a Sárbogárdi Kulturális Egyesületet, ami ráadásul mintegy ernyőként összefog számos csoportot, akik nem egyesületi formában működnek. A sportszervezetekkel szerintem példaértékű az együttműködés. Nyilván van egy másik szegmens, az elesettek segítése (Phília, Karitász). Erre van egy kialakított, működő rendszerünk. Több volt a civil szervezet, de egy részük kiüresedett, elhalt, többeket már töröltek is.
Köszönöm az interjút! - galsa -
 
Széchenyi Terv Plusz Pályázatok

EU-s pályázatok
 

Ivóvízminőség javítás

Köszöntő

Dr. Sükösd Tamás

Tisztelt Látogató!

Üdvözlöm Sárbogárd Város honlapján, örülök, hogy érdeklődése telepü-lésünkre irányult. Külön köszöntöm városunk lakóit.

Kérem, tekintsenek úgy erre a megjelenési formára, mint az önkormányzat kinyújtott kezére, amelyet bármikor megfoghatunk. Továbbra is igyekszünk számos közérdekű és közhasznú adatot közölni a honlapon mindenkivel és ezáltal kedvet csinálni Sárbogárdhoz. Természetesen, akinek bármi gondja, problémája van, úgy magam és képviselőtársaim is állunk szíves rendelkezésükre. A választási ered-mény egy jó kezdet, most pedig alakítsuk tovább Sárbogárd történetét együtt legjobb  szándékunk és tehet-ségünk szerint.

 Dr. Sükösd Tamás  polgármester


Tájékoztató

M6 autópálya

KSH

Könyvtár
Madarász József Városi Könyvtár
2024. július 22.- augusztus 20. között ZÁRVA
Első kölcsönzési nap:
augusztus 21.

Nyári kölcsönzési idő:
kedd-péntek 9.00-17.30.

Fejér FMRF hírlevél


CIVIL ESEMÉNYNAPTÁR

Ifjúsági garancia program
Ifjúsági Garancia Program logó
SÁRBOGÁRD

A Megerősített Ifjúsági Garancia Programba való belépési pont:
Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályán
Bányász Krisztina Anikó
e-mail: banyasz.krisztina.aniko@fejer.gov.hu
tel.sz.:30/950-8089

Programok

Gyepmester
Sárközi Károly
gyepmester
(06) 30 342-1493


Katasztrófavédelem
Hőségriasztás esetén Sárbogárdon lévő nyilvános klimatizált helyiségek listája:
- Penny Market
Sárbogárd Ady Endre u. 184.
- LIDL Áruház
Sárbogárd Ady Endre u. 232-236.
- TESCO
Sárbogárd Ady Endre út 19.

 

EU-s pályázatok

Pályázat KDOP 4.1.1

 TÁJÉKOZTATÁS

 A KDOP-4.1.1/E-11-2011-0018 azonosító számú "Sárbogárd városközponti területeinek vízrendezése, csapadékvíz-elvezető rendszerének fejlesztése " pályázatról

Pályázat KDOP 3.1.1

Tájékoztató  

a KDOP-3.1.1/B-11-2012-0001

"Újratervezés - Sárbogárd város központjának megújítása"

című pályázathoz kapcsolódó beruházásról Tájékoztató>

  L Á T V Á N Y T E R V E K: 

 1. melléklet,   2. melléklet
 
3. melléklet,   4. melléklet
 5
. melléklet,   6. melléklet
 
7. melléklet,   8. melléklet 
 
9. melléklet, 10. melléklet 
11. melléklet12. melléklet 
13. melléklet


Újratervezés

TIOP-1.1.1-07/1-2008-0427
 TIOP-1.1.1-07/1-2008-0427 
"INFORMATIKAI INFRASTRUKTÚRA FEJLESZTÉSE SÁRBOGÁRDON" című projekt

TÁMOP 3.4.2/09/2-2010-0005

TÁMOP 3.4.2/09/2-2010-0005
"Befogadó intézmények  Sárbogárdon" című projekt

Csillagkapu

TÁMOP_5.6.1.C-11/2-2011-0025 "Csillagkapu" modell-program az áldozattá válás megelőzése és az áldozatsegítés fejlesztése érdekében Fejér megyében
Felhívás   -   Felkészítő


Helyi Foglalkoztatási Együttműködések Sárbogárd Járásban
 

Szervezetfejlesztés

Sárbogárd Városháza felújítása, energiahatékonysági korszerűsítése

Sárbogárd város önkormányzati épületeinek energetikai fejlesztése

Tájékoztató (sport egyesületek)